YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenlere müjde: Yüzde 100 zam geliyor!
Öğretmenlere müjde: Yüzde 100 zam geliyor!
18 Ocak 2015 11:09
Meclis'e sunulan teklifle takviye kurslarında görev alan öğretmenlerin ücretlerine yüzde 100 zam yapılması planlanıyor.

Dershanelerin dönüşümünün ardından açılan takviye kurslarında görev yapan 100 bini aşkın öğretmenin beklediği ilave ders ücret zammı için ilk adım atıldı.

Öğretmenler Gününde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun zam müjdesini vermesinin ardından harekete geçilerek TBMM Başkanlığı'na bir teklif sunuldu.

AK Parti milletvekilleri tarafından sunulan teklifle Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılması planlanıyor. Buna göre, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticilere, buradaki özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25 ek ders zammı verilecek.  

MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi çerçevesinde görev alan yönetici ve öğretmenlere ise zam yüzde 100 olacak. Teklifin kanunlaşmasıyla birlikte bu kurslarda görevli öğretmenler adeta ikinci bir maaş elde etmiş olacak.

 Bu sayede kurslarda görev alan yönetici ve öğretmenlerin bir saat için alacakları net ek ders ücreti miktarı 9.08-9.73 liradan 18-20 liraya yükselecek. Böylelikle kurslarda haftada 19, ayda ise 76 saat ders verebilecek olan öğretmenler ortalama bin 400 liraya kadar ilave gelir elde edebilecek.

 

TÜRKİYE

% 300 olsun az
 // Asgari ucretli
Çok az ya % 500 olmalı çok çalışıyorlar yılın yarısını tatilde geçiriyorlar ehliyet imtihanına kim girip ücret alıyor saati 150 tlden özel dersi kim veriyor insaf ya...
18 Ocak 2015 Pazar 12:09
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler