YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenlere müjde! Bin 400 lira zam
Öğretmenlere müjde! Bin 400 lira zam
29 Kasım 2014 11:45
Öğretmenlerin ek ücret sıkıntısına Milli Eğitim Bakanlığı çözüm buldu. Takviye kurslarında görevli 105 bin öğretmenin ders başı ücretleri 10 liradan 20 liraya yükseltilecek.

Okullarda ve halk eğitim merkezlerinde açılan ücretsiz "takviye kursları"nda görev alan öğretmenlere yeni zam düzenlemesinin ardından önemli bir gelir kapısı daha aralanıyor.

Ders başına aldıkları 10 lira ücretin düşüklüğünden yakınan öğretmenlerin çağrısına Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kayıtsız kalmadı. Maliye Bakanlığı'na talepte bulunan MEB, ek ders ücretlerinin artırılmasını istedi. Buna göre bu ek ders ücretleri iki katı oranında artırılacak ve 10 lira civarında olan ek ders ücreti 20 liraya çıkarılacak.Takviye kurslarında görev yapan 105 bin öğretmenin, ders başı aldıkları 10 lira ücret 20 liraya yükseliyor.
 
1400 lira zam

Böylelikle mevcut durumda kurslarda ders vermeye başlayan 105 bin öğretmen maaşının yanı sıra büyük gelir elde etme fırsatı yakalayacak. Kurslarda haftada 19, ayda ise 76 saat ders verebilecek olan 105 bin öğretmen ortalama bin 400 liraya kadar ek gelir elde edebilecek. Ücretsiz kurslarda görev yapan öğretmenlere verilecek olan ek ders ücretlerinin artırılacağının müjdesini öğretmenler gününde Başbakan Ahmet Davutoğlu vermişti.

 

MİLLİYET

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler