YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenler, derse başörtülü girdi
Memur Sendikaları Konfederasyonu'nun (Memur-Sen) ülke genelinde başlattığı eylemle birlikte Bursa'da başörtülü öğretmenler, "Artık bu zulüm bitsin" diyerek derslere başörtüyle girdi.
Öğretmenler, derse başörtülü girdi
18 Mart 2013 / 14:21 Güncelleme: 18 Mart 2013 / 14:58

 

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki eylemin ardından Küçükbalıklı Anaokul Müdiresi Zeynep Altınok ve başörtülü öğretmen arkadaşları okula başörtüyle girdi. Ardından öğretmenler başörtüyle sınıflara girip ders anlattılar.
 
Memur-Sen Bursa Kadın kolları Başkanı ve Gürsu Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Özlem Tunç, "Yıllardır bize görülen zulmün son bulmasını istiyoruz. Artık başı açık veya kapalı ayrımının yapılmasını istemiyoruz. Başımdaki örtü dinim gereğidir, bu benim zekamı veya becerimi etkilemiyor. Bu tür yasağın ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Memur-Sen olarak karar alındı ve bizler sendikal hakkımızı kullanacağız. Soruşturma açılırsa gerekirse bedelini ödemeye razıyız" dedi. 
 
Küçükbalıklı Anaokul Müdiresi Zeynep Altınok ise artık ayrımcılığın son bulmasını istediklerini söyledi.
 
Altınok, "Başörtülü öğretmenlerimizin derse girmesine tepki gösteren okul müdürleri olduğu duyumunu aldık; ben de okul müdürüyüm. Bu zulmün bitmesinden yana tavrımızı koyuyoruz ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte derse başörtülü giriyoruz. İnsanları 'başı açık veya kapalı, kravatlı, mini etekli' diye ayırmalarını istemiyoruz. İnisiyatif alarak okulumda derslere giriyoruz. Benim okulumda mini etekli öğretmenim de var başörtülü de, kolu kısa giyen de var uzun giyen de var. Burası demokratik bir ortam" diye konuştu. Ardından öğretmenler başörtüyle sınıflara girip ders anlattılar. 
 
 
CİHAN

 

tebrikler
 // ayse akin
Tebrik ediyorum sizi.bende bugun okulumda tek basima yaptim eylemi.guys egitimbir senli olanlar hemen belli oldu.zafer sonunda bizlerin olacak insallah...
18 Mart 2013 23:14
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler