YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmen doğudan batıya geçti
Öğretmen doğudan batıya geçti
08 Mart 2013 14:29
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Şubat ayındaki özür durumu atamasında en çok istenilen il Ankara olurken, en çok öğretmen Ağrı'dan ayrıldı.

 

MEB tarafından yapılan öğretmenlerin iller arası eş durumu, sağlık durumu ve genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliklerinde 8 bin 286 öğretmen tercihte bulundu.
 
Atamalarda bin 518 öğretmenin ise alanlarında boş okul olmadığı veya il içinde boş olan başka bir okulu tercih etmedikleri için atamaları yapılamadı.
 
Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, doluluk oranları baz alınarak yapılan değerlendirmede, öğretmenlerin en fazla gitmek istediği il Ankara oldu. Başkente 537 öğretmen atanırken, 110 öğretmen bu ilden başka illere gitti.
 
Ankara'ya Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kayseri illeri izledi.
 
En çok öğretmen Ağrı'dan gitti
 
Atamalarda, en fazla öğretmenin ayrıldığı il Ağrı oldu. Ağrı'ya 15 öğretmen gelirken 282 öğretmen ilden ayrıldı.
 
Bitlis'e 20 öğretmen atanırken 148 öğretmen buradan başka yere atandı. Hakkari'ye ise sadece 2 öğretmen gitti. İlden ayrılan öğretmen sayısı ise 220 oldu.
 
Muş'a 17 öğretmen atanırken, 249 öğretmen başka illerde görevlendirildi. 79 öğretmenin göreve başladığı Şanlıurfa'dan 618 öğretmen ayrıldı. Van'a 31 öğretmen giderken 518 öğretmen ilden ayrıldı. Yozgat'ta ise 48 öğretmen gitti ilden bu ayrılan öğretmen sayısı ise 149 oldu.
 
 
AA
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler