YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmen atamaları yapıldı
Öğretmen atamaları yapıldı
16 Aralık 2009 08:38
Milli Eğitim Bakanlığı, 10 bin kadroya öğretmen ataması yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 10 bin kadroya öğretmen ataması yaptı. Atanan öğretmen adayları mutluluk gözyaşı dökerken, Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'na üye bir grup, Bakanlık önünde Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin yer aldığı duvarın önüne temsili silah çelenk bıraktı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Başöğretmen Salonu'nda düzenlediği tören ile 10 bin kadroya öğretmen ataması yaptı. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 542 bin 231'i kadrolu, 68 bin 640'ı sözleşmeli olmak üzere yaklaşık 610 bin 778 bin öğretmenin bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında görev aldığını belirtti. Çubukçu, 2010 yılındaki öğretmen ihtiyacının giderilmesi için de çalışmaların devem ettiğini aktardı.

Çubukçu'nun konuşmasının ardından, bilgisayar ortamında öğretmen atamaları yapıldı. İsmini listede gören bazı öğretmen adaylarının mutluluktan gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Denizli'ye İngilizce öğretmeni olarak ataması çıkan bir öğretmen adayı, yaklaşık 1.5 yıldır beklediğini belirterek, "İşsizlik çok zor. Şu anda çok mutluyum. Üniversiteyi kazanmaktan daha güzel bir duygu." diye konuştu.

Başka bir vatandaş ise sözleşmeli sınıf öğretmeni olarak çalışan kızının, kadroya geçtiğini belirterek, "Kendisi bir köyde öğretmenlik yapıyor. Telefon çekmediği için kendisine henüz haber veremedim. Onun aramasını bekliyorum." dedi.

Öte yandan, atamalar sırasında Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'na ait bir grup, dışarıda basın açıklaması yaptı. Grup, Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sinin yer aldığı bakanlık binasının önüne temsili siyah çelenk bıraktı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler