YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu
Veliler ve vatandaş öğrencilere kamyon kasasında ranza taşıtılmasına tepki gösteriyordu ama bu iş sayesinde dersi kıran öğrenciler durumlarından gayet memnun görünüyor
Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu
02 Şubat 2010 / 16:45 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 16:52

Erzincan Hürriyet Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde yatılı okuyan öğrencilere kamyon kasasında yatak ve ranza taşıtılması tepkilere neden oldu .

10 gün önce meydana gelen olayın görüntüleri bugün ortaya çıktı. Okul kıyafetli öğrenciler, yeri açıklanmayan bir depodan ranzaları kamyona yükledikten sonra soğuk havada kamyonun kasasına bindirildi.

Ders saatinde meydana gelen olayda öğrenciler bir süre bu şekilde getirilirken, basın mensuplarının görüntü çektiğini fark eden yetkililer kamyonu durdurarak öğrencileri kasadan indirdi. Öğrenciler, yaklaşık 600 metre ilerideki okula yürüyerek ulaştı.

Yatak ve ranzalar daha sonra, 116 öğrencinin kaldığı okulun pansiyonuna götürüldü. Okul yetkililerinin öğrencilerin can güvenliğini hiçe saydığını söyleyen vatandaşlar yetkililere tepki gösterdi. Öğrencilere kamyon kasalarında ranza taşıttırılmasına anlam veremediklerini söyleyen vatandaşlar öğrencilerin derste bulunması gerektiğini belirttile .

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri olayı yalanlarken, görüntüleri izleyen Valilik yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi. İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler