YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrencilere müjde! Ulaşım o günlerde ücretsiz
Öğrencilere müjde! Ulaşım o günlerde ücretsiz
10 Mart 2015 07:29
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, YGS ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerindeki LYS'ye girecek öğrenci ve görevliler toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerindeki Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını kararlaştırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane yerleşkesinde gerçekleştirilen mart ayı toplantılarının ilk birleşiminde, AK Parti Grup Başkanı Abubekir Taşyürek ile CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, YGS ve LYS'ye girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına ilişkin önerge verdi.

"Teklif karar" olarak görüşülen yazılı önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

Karara göre, 15 Mart'ta yapılacak YGS ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek LYS'ye girecek öğrenci ve görevliler, saat 11.00'e kadar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

Öğrenciler sınav giriş belgelerini, görevliler ise görevli belgelerini ibraz ederek İETT otobüsü, metrobüs, Şehir Hatları vapurları, tramvay, hafif metro, metro, füniküler, Otobüs AŞ otobüsleri ile özel halk otobüslerinde ücretsiz seyahat edebilecek.

- CHP'li üyeler kırmızı fular taktı

Meclis'in CHP'li üyeleri ve misafirlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kırmızı fular taktığı görüldü. Kadın üyelerin başlarına taktığı fuları, erkek üyeler ise mendil veya fular olarak kullandı.

Meclis'te AK Parti, CHP ve MHP grupları adına, Kadınlar Günü'ne ilişkin konuşmalar yapıldı. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı Meclis'te, kadın meclis üyelerine karanfil dağıtıldı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler