YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Öğrencilere bir şey olmaması sevindirici"
"Öğrencilere bir şey olmaması sevindirici"
28 Ekim 2014 00:04
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Teknik Eğitim Fakültesi Mekanik Atölyesi Laboratuvarı'nda çıkan yangın ile ilgili incelemelerde bulundu.

Laboratuvarın önüne gelen Elmas, yetkililerden bilgi aldı. Elmas, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin çalışması sırasında çıktığını tahmin ettikleri yangında öğrencilere herhangi bir şey olmamasının memnuniyet verici olduğun söyledi.

Öğrencilerin yaptığı çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Elmas, "Burası bizim güneş ve diğer enerji araçlarının yapıldığı, öğrencilerimizin kullandığı bir mekandı. Yangın tüpü varmış ama herhalde yetersiz kalmış. İncelemelerden sonra belki daha ayrıntılı bilgi veririz" ifadesini kullandı.

"Bu, bizim için kısa sürede eskiye dönecek durum" diyen Elmas, "Öğrencilere bir şey olmaması sevindirici bir durum. Diğer kısımları biz telafi eder, yaparız. Öğrencilerimiz çok zekidir, bu araçların yenisini hemen yaparlar. Bunları zaten sürekli yeniliyorlar. Bu konuda sorun olmaz" şeklinde konuştu.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler