YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘Öğrenciler içlerindeki Einstein’ı keşfediyor’
‘Öğrenciler içlerindeki Einstein’ı keşfediyor’
13 Mart 2014 11:18
Öğrencileri bilimin eğlenceli yüzü ile tanıştıran Anabilim Günü, bu yıl 15. kez yapıldı. Minik bilim adamlarının birbirinden keyifli projelerinin görücüye çıktığı organizasyona özellikle velilerin katılımı yoğun oldu.

Anabilim Eğitim Kurumları, geleneksel Anabilim Günü etkinliği ile yüzlerce öğrenci ve veliyi bir araya getirdi. Sadece bilimin konuşulduğu ve bilimi eğlence ile buluşturan organizasyonda projeler, birbirinden çekişmeli yarışmalar ve bireysel öğrenci performansları yer aldı.

Anabilim Eğitim Kurumları Matematik Zümresi ve Fen Bilimleri Bölümü’nün öncülüğünde gerçekleşen ve öğrencilere derslerde öğrendiklerini deneyimleyerek projeye dönüştürme imkânı veren Anabilim Günü’nde mancınık yarışmasının yanı sıra Fen ve Matematik atölye çalışmaları, bilim kurgu kısa film yarışması, proje sunumları ve bilimsel gösteriler, bu özel günde öne çıkan etkinlikler oldu.

"Merak duygusunun peşinden gidiyoruz"

Ataşehir Merkez Kampüs’te geniş bir katılımla yapılan geleneksel Anabilim Günü hakkında konuşan Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç, “Çocukları bilimle tanıştırmada en iyi zaman onların çevrelerindeki dünyayı merak etmeye başladıkları dönem olan ilkokul çağıdır.

Okulumuz, çocukların bu doğal meraklarından faydalanarak, onların temel bilimsel süreç becerilerini yaparak ve yaşayarak geliştirebilecekleri eğitim ortamları sunuyor. Öğrencilerimizle birlikte merak duygumuzun peşinden gidiyoruz. Öğrenmeyi soyuttan somuta taşımayı hedefleyen Anabilim Eğitim Kurumları, kendi kitaplarıyla zenginleştirilmiş özgün eğitim müfredatı ile öğrencilere bilimi sevdirerek içlerindeki Einstein’ı keşfetmeleri için önemli bir fırsat sunuyor” dedi.

Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi ile akademik işbirliği içinde bulunan Anabilim okulları, proje geliştirme ve sürdürmede bu kurumların bilgi birikiminden de yararlanıyor.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler