YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenciler dekanlığı işgal etti
Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanlığı öğrenciler tarafından işgal edildi. YÖK'ün kuruluşunu protesto etmek için toplanan gruba polis müdahale etti.
Öğrenciler dekanlığı işgal etti
06 Kasım 2013 / 17:31 Güncelleme: 06 Kasım 2013 / 17:44

Ankara'da YÖK'ün kuruluşunu protesto etmek amacıyla toplanan öğrencilere polis biber gazıyla müdahale etti. 6 kişi gözaltına alındı.Yurdun bir çok kesiminde olaylı protestolar vardı. İstanbul, Antalya ve İzmir de protestoların adresi oldu.

Ankara'da Yüksel Caddesi'nde toplanan bir grup öğrenci, YÖK'ün kuruluşunu protesto etmek için basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından slogan atan öğrencileri polis dağılmaları yönünde uyardı.Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. Emniyet güçleri 6 kişiyi gözaltına aldı.

Olaylar sırasında fakülteden dumanlar yükseldi. Dumandan etkilenen öğrencilerin camlara çıkarak nefes almaya çalıştığı görüldü.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde ise öğretime iki gün ara verildi.

Öğrenciler dekanlığı işgal etti

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanlığı öğrenciler tarafından işgal edildi. Öğretmenler, öğrenciler tarafından dışarı çıkarıldı.

YÖK'ü protesto etmek isteyen öğrenciler, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanlığı'na girerek eylem yaptı. Dekanlığa giren polis ekipleri eylem yapan öğrencilere biber gazı ile müdahale ederek dışarı çıkarttı. Biber gazından etkilenen bazı öğrenciler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler