YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenci affı ve okuldan atılma tarih mi oluyor?
Öğrenci affı ve okuldan atılma tarih mi oluyor?
Öğrenci affı ve okuldan atılma tarih mi oluyor?
11 Ocak 2009 / 17:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Yeni düzenlemeyle okuldan atılmayı da affı da ortadan kaldıracak proje hazırlıyoruz'' dedi.


Özcan, eşi ve oğlu ile birlikte tatilini geçirmek üzere geldiği Safranbolu ilçesinde, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ı evinde ziyaret etti.


Burada gazetecilerin, öğrenci affıyla ilgili sorularını yanıtlayan Özcan, öğrenci affı çıkmasına rağmen kendisinin buna karşı olduğunu söyledi. 1995'ten bugüne kadar tüm suçların affedildiğini anlatan Özcan, şöyle konuştu:


''Yeni düzenlemeyle okuldan atılmayı da affı da ortadan kaldıracak proje hazırlıyoruz. Böylece af gibi bir problemimiz olmaz. Modern ve çağdaş ülkelerde yapılan da bu zaten. ABD gibi ülkelerde, ne okuldan atılma ne de af var. Öğrenci istediği zaman okuldan ayrılıyor, şartlar müsait olduğunda geri geliyor. Yalnız geri geldiğinde, biz bunu çokta teşvik etmemek için öğrenci ikinci kez geldiğinde ücretleri de yükselterek önlem almayı düşünüyoruz.''


Özcan, daha sonra Çevrik Köprü mevkisinde bulunan bir fabrikanın satış mağazasını gezdi ve alışveriş yaptı.

Bu ne saçmalık böyle
 // Kerim Kürşat GÜNEY
Öğrenci parasızlıktan ötürü okuldan ayrılıyor. Nasıl geri döndüğünde daha fazla para vererek okusun. Parası olmayan okumasın demenin bir başka you bu....
09 Şubat 2010 10:01
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler