YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ODTÜ'deki skandala kampanya başlatıldı
ODTÜ'deki skandala kampanya başlatıldı
23 Aralık 2015 11:01
ODTÜ'de mescit kavgası giderek büyüyor. Bir grup sol görüşlü öğrenci, mescit çıkışı namaz kılan öğrencilere saldırdı. ODTÜ rektörlüğü kampüse giriş çıkışları yasaklarken AK Partili Ünal, rektörün görevden alınmasını istedi.

ODTÜ'de bir grup öğrencinin mescit çıkışı saldırıya uğraması sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Saldırıya uğrayan öğrencilere destek için gidenler rektörlüğün talimatıyla kampüs içerisine alınmazken, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, rektörün görevden el çektirilmesini istedi.

ODTÜ'de bir süredir devam eden mescit gerilimi sürüyor. PKK'ya yönelik operasyonlarla kampüs içerisindeki gerginlik giderek yükselirken, dün mescit çıkışı bir grup öğrenci, sol görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Görüntüler bir başka öğrenci tarafından çekilerek sosyal medyaya yüklendi.

REKTÖR GÖREVDEN ALINSIN

Namaz kılan gençlere yönelik uygulanan şiddet sonrası, sosyal medyada örgütlenen bir grup genç ODTÜ'ye girmek istedi; ancak rektörlüğün talimatıyla kimse içeri alınmadı. Bu arada sosyal medyada ODTÜ rektörünün görevden alınması için kampanya başlatıldı.

ÜNAL'DAN DESTEK GELDİ

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal da ODTÜ'de yaşananlarla ilgili twitter hesabından açıklama yaptı. Mescit çıkışı saldırıya uğrayan öğrencilerle irtibat halinde olduklarını söyleyen Ünal, ODTÜ rektörünün görevden alınması için başlatılan tag'ı da twitter hesabından paylaştı.

 

 // Baybars
Yıllardır bu ülkenin en iyi üniversitelerinde bir avuç bu dinsiz vatana hainleri nasıl oluyorda yuvalanıp kendilerince bu ülkede kendisi gibi olmayanlara karşı hareket edebiliyorlar bu nasıl iştir...
25 Aralık 2015 19:02
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler