YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ODTÜ'de olay çıktı
Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması dolayısıyla katılacağı töreni bahane eden bir grup, polise saldırdı.
ODTÜ'de olay çıktı
18 Aralık 2012 / 18:25 Güncelleme: 18 Aralık 2012 / 20:36

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması dolayısıyla ODTÜ kampüsü içindeki TÜBİTAK binasında katılacağı tören öncesi olaylar çıktı. Kampüs içerisinde toplanan bir grup öğrenci, 'Bilimi satan emperyalist savaş çığırtkanı Tayip ODTÜ'den defol' pankartı açtı.

 Yaklaşık 150 kişilik grup, programın yapılacağı binaya doğru harekete geçti. Başbakan Erdoğan'ın programı dolayısıyla çevrede yoğun güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet ekipleri, panzerlerle grubun önünü kesti. Binaya yürümek isteyen gruba, polis tazyikli su ve biber gazı sıktı. Grup üyeleri de polise, taş, soda şişesi, sapan ve havai fişekle karşılık verdi.

 Geri çekilen göstericiler, ellerine ne geçirdiyse polise fırlattı. Polisin attığı gazdan kaçan göstericiler geri çekildi. Ancak, yeniden toplanan grup çevreden topladığı çöp konteynerleri ve çeşitli malzemelerle barikat kurdu. Grup, daha sonra kurduğu barikatı ateşe verdi. Olayları takip eden basın mensupları ve çevredeki öğrenciler gazdan etkilendi. Basın mensupları ve öğrenciler kampüs binasına girip, yoğun gazdan kurtulmaya çalıştı.

CHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler