YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O öğrencilerle ilgili gereken neyse yapılacak
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere sözlü saldırıya ilişkin, üniversitelerde bu tür olayların yaşanmasına izin vermeyeceklerini açıkladı.
O öğrencilerle ilgili gereken neyse yapılacak
07 Eylül 2013 / 09:41 Güncelleme: 07 Eylül 2013 / 09:46

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere sözlü saldırıya ilişkin, üniversitelerde bu tür olayların yaşanmasına izin vermeyeceklerini açıkladı.

YÖK Başkanı Çetinsaya, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitelerde bu tür olaylara izin vermeyeceklerini belirterek başörtüsü taktığı için baskı gören öğrencilerin olduğu bir utanç tablosunu Türkiye’nin bir daha yaşamayacağını ifade etti.

Dün yaşanan olayların öğrenciler arasında bir çatışma olarak nitelendirilemeyeceğini kaydeden Çetinsaya, yapılanın doğrudan taciz ve öğrenim hakkına saldırı olduğunu vurguladı.

Çetinsaya, ODTÜ yönetiminin derhal soruşturma açmasını beklediklerini ifade ederek şiddete ortam hazırlayan, temel insan hak ve özgürlüklerine saldıran tacizkar ifadelerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini kaydetti. Çetinsaya, bu konuda yasal müdahalenin yapılacağını belirtti.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler