YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O çocuklar okula başladı
Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde 7'si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü saldırıyı düzenleyenlerin yakınlarından ilköğretim çağındaki 33 çocuk eğitime başladı.
O çocuklar okula başladı
08 Aralık 2009 / 23:43 Güncelleme: 08 Aralık 2009 / 23:45

Kentte satın alınan 32 konuta yerleştirilen Mardinli ailelerinin okul çağındaki çocuklarından 33'ü, kaldıkları konutlara 500 metre mesafedeki Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na kaydoldu.
 

Çocuklardan 23'ünün ilköğretime, 10'unun ise ana sınıfına devam edeceğini belirten yetkililer, çocuklardan 20'sine önlük ve kitap dağıtıldığını söyledi.
 

Okula aileleri ile birlikte gidip gelmeye başlayan çocukları korumak için polis ekipleri de bölgede güvenlik önlemi alıyor.
 

Ana sınıfı öğretmeni Reyhan Yakut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mardinli çocukları eski öğrencilerinin hemen kabullendiğini belirterek, şunları söyledi:
 

''Diğer çocuklarla hemen alıştılar. Mardin'den gelen çocuklarda etkinliklerimize katılmaya çalışıyorlar. Boyama çalışmalarında biraz zorluk yaşadık, sanırım ellerine boya almamışlar. Geri kalan herhangi bir şeyde problem yaşamadık. Çocuklar çabuk uyum sağladı.''
 

İl Milli Eğitim Müdür Ziya Eser ise lise çağında olan 1'i kız, 9 gencinde kısa sürede kentteki bir liseye kayıtlarının yapılacağını kaydetti.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler