YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NASA'ya bağlanıp ders aldılar
NASA'ya bağlanıp ders aldılar
01 Mart 2013 14:41
Kardeş Okullarla Bilim Projesi’ne katılan öğrenciler, video konferans yöntemiyle Uzay Kampı Türkiye’den NASA’ya bağlanarak, bilim adamı Scott Anderson'dan “Uzaydaki Oyuncaklar” konulu ders aldı.

 

Uzay Kampı Türkiye, Kardeş Okullarla Bilim Programı (PSSP) kapsamında yürüttüğü video konferans yönteminin eğitimde kullanılması projesinde, NASA’yla yaptığı canlı görüşmelere bir yenisini daha ekledi.
 
27 Şubat tarihinde Uzay Kampı Türkiye aracılığıyla kurulan videokonferans bağlantısıyla Marshall Uzay Merkezi, Teksas Rawson Sounders Okulu ve İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri bir araya geldi.
 
2012-2013 eğitim öğretim yılı başından beri birbirleriyle belirli aralıklarla görüşme imkanı bulan Teksas Rawson Sounders Okulu ve İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri bu defa aynı anda NASA’nın Marshall Uzay Merkezi'ne bağlanarak, bilim adamı Scott Anderson'dan “Uzaydaki Oyuncaklar” projeleriyle ilgili bilgi aldı.
 
Video konferansta, yer çekiminin değişmesi durumunda karşılaşılabilecek sorunları oyuncaklarla yaptıkları deneylerle test eden öğrenciler, bu sorunlara fizik kurallarını kullanarak nasıl çözüm getirilebileceğini öğrendiler.
 
İlk defa 2004 yılında uygulanmaya başlanan video konferansla eğitim projesi Amerika ve Türkiye’den öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor. Kardeş okullar, NASA’nın eğitim materyallerini kullanarak gerçekleştirdikleri projeleri tamamladıktan sonra Uzay Kampı Türkiye’nin 6 Günlük Uluslararası Yaz Kampı’nda buluşacaklar.
 
 
İHA
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler