YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nabi Avcı'dan velilere müjde
Nabi Avcı'dan velilere müjde
23 Ocak 2014 13:35
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, velilerin şikayet ettiği performans ödevlerinin kaldırılması için çalışma başlatıldığını açıkladı

Öğretmenlerin, öğrencilere verdiği performans ödevlerinin yol açtığı karışıklığa Milli Eğitim Bakanlığı el attı.

Performans ödevlerinin çokluğu ve zorluğu sebebiyle MEB'i şikâyet yağmuruna tutan veliler, sistemin değiştirilmesini talep etti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'ye yaptığı açıklamada velilerden performans ödevleri konusunda çok ciddi şikâyetler geldiğini ifade etti.

Velilerin 'Siz bu ödevlerle çocuklarımızı değil, bizi ölçüyorsunuz. Çünkü verdiğiniz performans ödevlerini çocuklarımız değil biz yapıyoruz” dediğini aktaran Avcı, hatta bu işin 'ticaretini' bile yapanların olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili tedbirler alacaklarını anlatan Avcı, “Yapacağımız düzenlemede öğretmelerimizi ve velilerimizi karşı karşıya getirmemeye dikkat etmemiz gerekiyor” dedi. Veliler, öğrencilerin ödevleri internetten indirdiğine de dikkat çekerken, bu şekilde hazırlanan ödevlerin öğrencilere hiçbir katkısının olmadığını vurguladı.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

teog a çözüm
 // ömür
Nabi Avcı performans ödevlerine çözüm getirmeden önce TEOG SKANDALINA bir çözüm bulsa daha iyi olur.Çünkü tüm öğrenciler ve veliler isyanda......
23 Ocak 2014 Perşembe 14:31
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler