YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nabi Avcı'dan flaş dershane açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin dönüşümü ile ilgili yürütülen proje kapsamında yaptıkları, dershanelerin envanterinin çıkarılması çalışmasının 3-5 gün içerisinde tamamlanacağını açıkladı.
Nabi Avcı'dan flaş dershane açıklaması
31 Aralık 2013 / 14:37 Güncelleme: 31 Aralık 2013 / 14:43

Aralık ayı içerisinde dershane sektör temsilcileri ile görüşmeleri olduğunu belirten Avcı, “Halen de görüşmelerimiz devam ediyor. Envanter çalışmamızı da başlattık. Tüm il ve ilçelerde mevcut dershanelerin fiziki ve beşeri altyapıları ile ilgili değerlendirme çalışmamız sürüyor. Zannediyorum 3-5 gün içerisinde tamamlanmış olacak.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni’ Başkent Öğretmenevi’nde yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve birçok davetli katıldı.

Dershane çalışması

Bakan Avcı, programın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “Dershanelerle ilgili yürütülen çalışma ne durumda, envanter çalışması bitti mi?” şeklindeki sorusuna Avcı, “Aralık ayı içerisinde dershane sektör temsilcileri ile görüşmelerimiz oldu, halen de devam ediyor. Envanter çalışmamızı da başlattık. Tüm il ve ilçelerde mevcut dershanelerin fiziki ve beşeri altyapıları ile ilgili değerlendirme çalışmamız sürüyor. Zannediyorum 3-5 gün içerisinde tamamlanmış olacak.” diye cevap verdi.

Yeni yıl tebriği

Yenilikçilik ödülleri yarışmasına katılan ve proje geliştiren tüm öğretmen ve katılımcılara teşekkür eden Avcı, “Gerçekten çok güzel projeler geliştirildi. Buradan merhum milli eğitim bakanlarımızdan Tevfik İleri’nin kabrine gidiyoruz. Bugün 31 Aralık Tevfik İleri’nin vefatının yıl dönümü. Onu anmak için biraz gecikerek de olsa kabristana gidiyoruz. Daha sonra yine burada merhum Tevfik İleri’yi anmak için bir anma programımız olacak. Tevfik İleri, milli eğitimimize damgasına vurmuş seçkin bir siyasetçiydi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu. Avcı, tüm öğretmen, öğrenci, veli ve tüm milli eğitim camiasının yeni yılını tebrik etti.

 

CİHAN

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler