YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nabi Avcı: Okul yakmak, halk düşmanlığıdır
Nabi Avcı: Okul yakmak, halk düşmanlığıdır
28 Eylül 2014 15:35
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullara yapılan terör saldırılarına sert tepki göstererek, “Okul yakmak, terör faaliyetidir ve halk düşmanlığıdır." dedi.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere Bolu’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, toplantı öncesinde Bolu Valiliği’ni ziyaret etti. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları tarafından karşılanan Bakan Avcı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bazı bölgelerde okulların yakılmasını değerlendiren Bakan Avcı, “Okul yakmak, terör faaliyetidir ve halk düşmanlığıdır. Öncelikle o bölgede eğitim hizmeti bekleyen halkımıza halk düşmanlığı etmektir. O halkın çocuklarına düşmanlık etmektir. O çocukların cahil kalmasına neden olmaktır. Bu tür faaliyet ve girişimleri şiddetle kınıyoruz. Yıkılan her okulun yerine yenileri, daha iyi iyileri yapılıyor. Hiç kimse eğitim faaliyetlerini durduramaz. Türk Devleti'nin gücüyle kimse başa çıkamayacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mengen Aşçılık Festivali’nde Osmanlı Devleti’nin yıkılış nedenlerinden birinin eğitimde başörtü serbestliği olduğuna vurgu yapmasını değerlendiren Avcı, “Bunun polemik konusu yapılması doğru değil. Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını görmedim ve okumadım. Geçenlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu da 'Artık böyle şeyleri konuşmayacağız, tartışmayacağız. Bunları polemik konusu yapmayacağız' dedi. Doğru bir tavır. Bunlar polemik konusu olacak şeyler değil. Osmanlı ile de alakası yok” ifadelerini kullandı.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler