YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nabi Avcı kaç öğretmene ihtiyaç olduğunu açıkladı
Nabi Avcı kaç öğretmene ihtiyaç olduğunu açıkladı
15 Ekim 2015 13:51
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 95 bin 624 öğretmene ihtiyaç olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara’da 99 kişinin yaşamını yitirdiği katliamla ilgili değerlendirmede bulunarak şunları söyledi:

"TEDBİRLER ALINMALI"

“Size karşı gizli operasyonlarla yapılmış bir hamle var, sizin önce buna cevap vermeniz, bunu savuşturmanız, sonra bundan sonra bu tür şeylere fırsat vermeyecek tedbirleri almanız gerekiyor. Zaten size karşı gizli bir operasyon yürüten insanlara karşı siz açık operasyon yürütemezsiniz. Bu bakımdan, ilgili birimlerin bu konulardaki ketumiyetini, suskunluğunu bir zaaf alameti olarak veya kamuoyundan bir şeyleri, özellikle kendi sorumluluklarını ört bas etmek için gizleme telaşı olarak yorumlamamak gerekir."

"ASLANLAR GİBİ OKULLARA GÖNDERDİLER"

Eğitim-öğretim yılı açılışında boykot girişimi olduğunu hatırlatan Avcı, "Halkımız bu girişime itibar etmedi, çocuklarını aslanlar gibi okullara gönderdiler. Çünkü vatandaş, devletin yanında olduğunu, kendisini koruduğunu, koruyacağını ve kendisini teröristle bir tutmadığını, tutmayacağını gördü” dedi.

40 ÖĞRETMEN GÖREVE GİDEMEDİ

Doğu ve Güneydoğu’ya atanan öğretmenlerin bölgede yaşanan gerginliğe rağmen görevlerine devam ettiğini dile getiren Bakan Avcı, "Atanan 26 bin küsur öğretmenin içinde sadece 40 öğretmenimiz görevinin başına gidemedi” şeklinde konuştu.

95 BİN 624 ÖĞRETMENE İHTİYAÇ VAR

Öğretmen açığı konusunda da bilgi veren Avcı, şöyle dedi: "Mevcut koşullarda, yani sınıf mevcutlarımız aynı, derslik sayılarımız bu düzeyde kaldığı sürece, derslik sayısı derken şu anda inşaatı devam eden dersliklerimizi de hesaba katarak yaptığımız projeksiyonlara göre, bizim 95 bin 624 öğretmene ihtiyacımız var.”

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler