YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nabi Avcı: Bu tam bir vahşet!
Nabi Avcı: Bu tam bir vahşet!
22 Ocak 2016 17:45
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde karne dağıtımı sırasındaki patlamaya ilişkin, "Bu tam bir vahşet. Bu, tek örnek de değil. Daha önce pek çok okulumuza benzer saldırılar yapıldı" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi  Avcı, karne dağıtım törenine katıldığı Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Çelebi Eser Ortaokulu'nda karne dağıtımı sırasında meydana gelen patlamaya yönelik soru üzerine Avcı, olayın siyasi, kültürel, ideolojik herhangi bir gerekçesi olamayacağını dile getirerek, şunları söyledi: 

"Bu tam bir vahşet. Bu, tek örnek de değil. Daha önce pek çok okulumuza benzer saldırılar yapıldı ve biz zaten bu nedenle özellikle Cizre ve Silopi'deki okullarımızı tatil edip, öğretmenlerimizi hizmet içi eğitime alırken, istihbarat birimlerimiz bu tür saldırıların yapılabileceğine dair ön bilgiler verdikleri için bunu yapmıştık. Öncelikle bütün çocuklarımıza, o okuldaki öğrencilerimize, öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyorum. Sadece bu olayı değil, bugüne kadar gerçekleşen terör eylemlerinin hepsini şiddetle kınıyoruz. Eğitim bunun için de gerekli."

Avcı, 30-31 Aralık 2015'te ve 1 Ocak'ta Milli Eğitim Bakanlığı'nın üst düzey yöneticilerinin, bölgenin 15 ilinden il ve ilçe milli eğitim müdürlerini Van'da topladıklarını, bölgedeki okulların durumunu teker teker gözden geçirdiklerini, alınması gereken tedbirler konusunda çalışmalar yapıldığını anlatarak, "Özellikle sokağa çıkma yasağı uygulanan Cizre ve Silopi'deki öğrencilerimiz ve öncelikle de 8. ve 12. sınıftaki öğrencilerimiz bu yarıyıl tatilinde ya bulundukları ilde veya komşu illerde, altyapısı müsait olan yani pansiyonu olan okullarda misafir edilerek yoğun bir telafi eğitiminden geçirilecekler, kendi öğretmenleriyle yapacaklar. Onlar bu sömestr tatilinde biraz çalışacaklar" diye konuştu. 

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler