YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müşerref: Ülkemiz tehlikeli bir yerde
Müşerref: Ülkemiz tehlikeli bir yerde
Müşerref: Ülkemiz tehlikeli bir yerde
04 Kasım 2007 / 10:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Olağanüstü hal ve anayasayı askıya alma kararından sonra devlet televizyonundan bir konuşma yapan Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, ülkesinin tehlikeli bir yerde olduğunu ve aşırı dincilerin hükümetin yetkisini tehdit ettiğini söyledi. Muhalefetteki en büyük siyasi parti lideri Benazirn Butto ise ülkesine döndü. Butto, anayasayı askıya alma kararının kaldırılması için girişimlerde bulunacağını açıkladı.


Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref televizyon konuşmasında, olağanüstü hali, demokrasiye geçişi tamamlamak için ilan ettiğini ve uluslararası toplumdan bu konuda anlayış beklediğini bildirdi. Bu dönemde hükümette değişiklik olmayacağını belirten Müşerref, parlamentonun çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Dubai'den akşam saatlerinde ülkesine dönen Pakistan'ın eski Başbakanı ve muhalefetteki Pakistan Halk Partisi'nin lideri Benazir Butto, Müşerref'in anayasayı askıya alma kararını değiştirmek için diğer siyasi liderlerle bir strateji belirlemek üzere görüşeceğini kaydetti.

Pakistan'daki çalkantı uluslararası camiada da tepki çekti. Beyaz Saray "gelişmeler hayal kırıklığı" yorumunu yaparken, İngiltere, "Olağanüstü hal ilanı derin endişeyle karşılandı" açıklamasında bulundu.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler