YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem
Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem
02 Eylül 2014 16:08
Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde okul müdürü değerlendirmelerini protesto etmek amacıyla eylem düzenledi.

Türk Eğitim Sen üyeleri, okul müdürü değerlendirmelerini protesto etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplandı. Bakanlık önünde toplanan grup, ‘Eğitimde siyasi kadrolaşmaya hayır’, ‘Kenan Evren; Aklıma tüküreyim ben neden düşünemedim’, ‘Günah işleme özgürlüğünüz bitmeyecek mi’ dövizleri açtı.

Grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Milli Eğitim Bakanlığı’nda 8 bin okul müdürü şuan da görevlerinden alındı. Alınabilir. Alınamaz demiyoruz. Ama başarısızsa alınabilir. Açıkça başarısı gözler önünde olan insanların görevden alınmasını ben kabul edemiyorum. Böyle bir anlayışa insan olmak adına, emek adına, alın teri adına isyan ediyorum. Allah yapanları kahrı gazap eylesin” diye konuştu.

Türk Eğitim-Sen üyeleri, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde Bakanlık önünden ayrılırken, bir sendika üyesi ise Milli Eğitim Bakanlığı bahçesine, “Kenan Evren; Aklıma tüküreyim ben neden düşünemedim” yazılı dövizi toprağa sapladı.

 

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler