YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere kadro müjdesi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası açığa alınan öğretmenlerin yerine 20 binden fazla öğretmen ataması yapılacağını söyledi.
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere kadro müjdesi
24 Temmuz 2016 / 08:55 Güncelleme: 24 Temmuz 2016 / 13:52

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Yılmaz, bir basın mensubunun, FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında lisansı iptal edilen ve açığa alınan öğretmenlerin yerine bu yıl atama yapılıp yapılmayacağını sorması üzerine, sözleşmeli ve mülakata bağlı öğretmen alımı yapılacağını belirtti.

Öğretmen alımını daha önce şubat ayı olarak açıkladıklarını ancak yeni çıkan durum üzerine bunu öne çekeceklerini dile getiren Yılmaz, "Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızın sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak şubat ayında olacağını söylemiştim. Ancak yeni çıkan durum karşısında, kamu görevinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımı yapacağız. Dolayısıyla birinci husus bu. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız." diye konuştu.

"Devletin malı olan o okulları biz işleteceğiz"

Bakan Yılmaz, FETÖ'ye bağlı kapatılan okulların ve bu okuldaki öğrencilerin durumunun sorulması üzerine de şunları kaydetti:

"Öğrenciler bizim öğrencilerimiz ve hiçbirisini mağdur etmeyeceğiz. Birçoğu özel okula gidiyor. Devletin malı olan o okulları da biz işleteceğiz ama öğretmenlerin, öğretmen lisansları iptal edilmiştir. O öğretmenlerle değil, Milli Eğitim Bakanlığının yeni alacağı öğretmenlerle eğitime devam edeceğiz. Öğrencilere şunu söylüyoruz; hiç kimse mağdur olmayacak. Eskisinden çok daha iyi bir eğitimi inşallah evlatlarımıza vereceğiz." 

Öğretmen alımına ilişkin bilgi veren Yılmaz, "Onların öğretmenlik lisansları iptal olmuştur. Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir." ifadelerini kullandı.

 

AA

TEFÖ CU OLMAYAN VARMI
 // KASTAMONULU
ADAMLARIN DARBE YAPMALARINA NE HACET VARDI ANLAMADIM DEVLETİ ELE GEÇİRMİŞLERMİŞ ZATEN ASKER POLİS ADLİYE TİCARET EGİTİM SAGLIK,SAY SAY BİTMEZ SIRA BUNLARA YOL VEREN SİYASETCİLEERDE DE GELMELİ....
24 Temmuz 2016 Pazar 17:46
 // mehmet
iyi bari hainler alıp Fatoş denilen pisliğe göndereceğine memleketimizin evlatları kazansın ev sahibi olsun evlensin ne güzel olur her şerde bir hayır varmış...
24 Temmuz 2016 12:23
KADRO AÇMAYA ÇABALAYIP DURUYORDUNUZ
 // ismail emre
İşte fırsat bir taşla iki kuş hem kadro açıldı hem temizleme yapıldı......
24 Temmuz 2016 Pazar 09:52
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler