YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meslek Yüksekokulu'na Kürtçe isim
Meslek Yüksekokulu'na Kürtçe isim
21 Temmuz 2012 17:14
Hakkari Üniversitesi'ne bağlı meslek yüksekokulunun adı, kentin Kürtçe ismi olan ''Çölemerik'' meslek yüksekokulu olarak değişti.

Hakkari Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Merzan Mahallesi'ndeki okulun adının, Hakkari'nin Kürtçe ismi olan 'Çölemerik' olarak değiştirildiği bildirildi.

Açıklamada, 1988 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan yüksekokulun, 2008 yılından itibaren Hakkari Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetini sürdürdüğü anımsatılarak, şöyle denildi:

''Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü 7 Haziran 2012 tarihinde Hakkari Meslek Yüksekokulu'nun adının 'Çölemerik Meslek Yüksekokulu' olarak değiştirilmesi amacıyla Yüksek Öğretim Genel Kurulu'na bir teklifte bulundu. Yüksek Öğretim Genel Kurulu'nca yapılan incelemeler sonucunda okulun adının Çölemerik Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmesi uygun görüldü.

Eğitim, öğretim faaliyetlerine Çölemerik Meslek Yüksekokulu ismiyle devam edecek olan yüksekokula, bu yıl bahçe tarımı, bankacılık ve sigortacılık, bilgisayar programcılığı, elektrik, elektronik Teknolojisi, geleneksel el sanatları, inşaat teknolojisi, kontrol ve otomasyon teknolojisi, laborant ve veteriner sağlık, muhasebe ve vergi uygulamaları bölümlerine öğrenci alınacaktır.'' AA

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler