YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MEB'den başörtülü öğretmen açıklaması
MEB'den başörtülü öğretmen açıklaması
17 Nisan 2015 15:12
Milli Eğitim Bakanlığından, başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığa müracaat eden öğretmenlerin tamamının atamasının yapıldığı bildirildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede "AKP'nin meselesi başörtü değilmiş" başlıklı haber yayımlandığı belirtilerek, Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmaktayken, görevine son verilenlerden, 5525 Sayılı Kanun kapsamında olup da başvuranlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümleri kapsamında ve benzer sebeplerden dolayı istifa edenler ile soruşturma geçirenlerin, adayken bile ayrılmış olsalar görevlerine döndürüldüğü ifade edildi. 

Açıklamada, "28 Şubat sürecinde mağdur olan öğretmenlerden 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde sayılan genel ve özel şartları taşıyanların ataması yapılmış olup söz konusu genel ve özel şartları taşımayanlar ile emekli olanlar hariç olmak üzere başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığımıza müracaat eden öğretmenlerin tamamının ataması yapılmıştır. Bu kapsamda atanamayan öğretmen bulunmamaktadır" ifadesine yer verildi.

Bu güzel bir haber
 // A.SAĞ
Bu kişileri mağdur edenler er-geç bunun hesabını vereceksiniz.
Müslüman Ülkede yıllarca Müslümanlara zulmettiniz.
Yazın bir yere bunları hesabını vereceksiniz....
17 Nisan 2015 Cuma 15:38
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler