YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MEB: Eğitimde verilen ara telafi edilecek
MEB: Eğitimde verilen ara telafi edilecek
18 Şubat 2016 16:06
Güneydoğu'da, yaşanan terör yüzünden eğitim-öğretimde bazı aksaklıklar konusunda MEB, bazı bölgelerde devam edeöeye eğitim-öğretim ile ilgili tedbir alınacağını ve telafi programlarının uygulanacağını bildirdi.

Güneydoğu'da yaşanan terör olayları nedeniyle başlatılan sokağa çıkma yasağı kapsamında okula gidemeyen öğrenciler için MEB telafi eğitimi uygulayacağını açıkladı. Öğretmen ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemlerin alınacağını duyuran Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Eğitim-öğretim süreci devam ederken bazı kurumlarımızda değişik sebeplerle geçici sürelerle eğitim faaliyetleri ile ilgili kısmî aksamalar yaşandığı, örgün ve yaygın eğitime geçici sürelerle ara verildiği bilinmektedir.

2015-2016 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi uyarınca planlandığı şekilde gerçekleştirilemeyen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin telafi edilmesi için alınması gereken tedbirler ve uygulanacak yöntemler konusunda öğretmenlerimizin bir kısmı hizmet içi eğitime alınmıştır.

Lüzum görülmesi halinde öğretmenlerimizin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu, her yerleşim yeri için farklı özellik arz edeceğinden buralarda alınacak tedbirler valiliklerce belirlenecektir.

Çeşitli sebeplerle eğitim – öğretimin gerçekleştirilemediği kurumlarımızda yapılamayan eğitim - öğretim faaliyetlerinin telafisi için valiliklerce ilgili mevzuatı doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak eksiklikler giderilecektir. 

Telafi eğitimlerinde bir eğitim - öğretim dönemi boyunca tamamlanması gereken 180 iş günü esas alınarak eğitimler planlanacaktır.

Bakanlığımız bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün önlemleri almaktadır."

 

YENİ ŞAFAK

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler