YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MEB, Domuz Gribi Kriz Masası kurdu
Ankara'da Özel Bilkent İlköğretim okuluna 10 kişide domuz gribi virüsü tespit edilmesinin ardından MEB'de kriz masası kuruldu
MEB, Domuz Gribi Kriz Masası kurdu
14 Ekim 2009 / 21:31 Güncelleme: 14 Ekim 2009 / 21:36

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, domuz gribi ile ilgili olarak bakanlıkta bir ay önce ''kriz masası'' oluşturulduğunu bildirdi.

Bakan Çubukçu, domuz gribi konusunda bakanlığın Sağlık Bakanlığı ile gerekli önlemleri aldığını belirterek, velilerden paniğe kapılmamalarını istedi.

Okullarda oluşabilecek vakalar ve alınacak önlemlerle ilgili çalışmaları yürütmek üzere bir ay önce Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı başkanlığında bir ''kriz masası'' oluşturduklarını ifade eden Çubukçu, kriz masasının Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalıştığını belirtti.

Öğretmenlere domuz gribi konusunda eğitim verildiğini ve bu eğitimin devam edeceğini ifade eden Bakan Çubukçu, okullara Sağlık Bakanlığınca domuz gribinin belirtileri ve gripten korunma yöntemlerini anlatan CD'lerin dağıtılacağını, afişlerle öğrencilerin uyarılacağını söyledi.

Domuz gribi konusunda Sağlık Bakanlığının da desteği ile okullarda öğrencilerin ve velilerin bilgilendirilmesine ağırlık verileceğini vurgulayan Çubukçu, öğretmenlerin derslerde öğrencilere zaman zaman domuz gribinden korunmaya yönelik hatırlatmalarda bulunacaklarını dile getirdi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler