YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu sona erdi
Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu sona erdi
14 Aralık 2013 09:23
Milli Eğitim Bakanlığınca, bu yıl ilk kez 8. sınıflar için düzenlenen merkezi ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için yapılan mazeret sınavları ilk gün oturumu sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez 8. sınıflar için düzenlenen merkezi ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için yapılan mazeret sınavları ilk gün oturumu sona erdi.

Saat 09.00'da başlayan sınavlar, saat 12.00'de tamamlandı. İlk gün oturumunda Türkçe, matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin sınavları yer aldı.

Sınavda öğrencilere her ders için çoktan seçmeli 20 soru soru yöneltildi. Sınav süresi 40 dakika sınav arası ise 30 dakika oldu.

Mazeret sınavları, yarın yapılacak fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinin sınavları sonrası tamamlanmış olacak.

Sınavlara 45 bin 984 öğrencinin katılması bekleniyor. Öğrenciler, Bakanlıkça 818 merkezde sınava alınıyor. Sınavlarda yaklaşık 8 bin 42 öğretmen ve 2 bin 601 idareci görev yapıyor.

Mazeret sınavına giremeyen öğrenciler sınava katılmamış kabul edilecek. Sınavlara katılmayan öğrencilerin durumları, puanla değerlendirilmeyecek ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınacak.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler