YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?30 Haziran 2015
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?30 Haziran 2015
30 Haziran 2015 16:58
LYS sonuçları açıklandı mı açıklanacak mı? LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015 LYS soru ve cevaplarının açıklandı. LYS sonuçlarının açıklanması da an meselesi. 2015 LYS sonuçları için ÖSYM açıklama yaptı.

Binlerce öğrencinin merakla beklediği LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler sabırsızlıkla LYS sonuçalrının açıklanmasını bekliyor. LYS sonucu bugün açıklanır mı?

LYS sonuçları ne zaman açıklanır?  LYS sonuçalrının açıklandığı duyumu üzerine binlerce öğrenci ÖSYM'nin sitesine akın etti ve ÖSYM'nin sitesi kilitlendi. 

 2015 LYS sonuçlarının da kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar hem web sitesinden hem de ÖSYM'nin mobil uygulması üzerinden açıklanacak.

Sonuçları öğrenmek isteyen adayların tek yapmaları gereken TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM sonuç öğrenme sistemine giriş yapmak. LYS sonuçları için ÖSYM'den ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

LYS sonuçları neden açıklanmadı?

LYS sonuçlarının açıklanmasındaki gecikmenin çift kontrol sisteminden kaynaklandığı belirtiliyor. ÖSYM, önceki yıllarda yaşanan hatalı sonuç krizlerinden çekiniyor.

Üniversite adayları LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak ediyor.  LYS sonuçlarının ÖSYM tarafından bugün açıklanması bekleniyor. 

Adaylara uyarı

ÖSYM Başkanlığı'nın Twitter hesabından LYS sonuçlarını bekleyen adaylar için bir uyarı yapıldı.
ÖSYM, adayları osym.gov.tr dışında bir siteye giriş yapmaması ve kimlik bilgilerini paylaşmaması konusunda uyardı.

Zorlu bir sınav maratonunu geride bırakan adayları, puanların açıklanmasının ardından üniversite tercihlerini belirleyecek.

LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar sınav sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek 

Ayrıntılar Gelecek...

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler