YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liseliler, ÖSYM binası önünde YGS'yi protesto etti
Liseliler, ÖSYM binası önünde YGS'yi protesto etti
15 Mart 2015 18:14
Lise Der üyelerinden oluşan bir grup lise öğrencisi, Levent’te ÖSYM binasının önünde bir araya gelerek Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nı (YGS) protesto etti.

Lise Der üyelerinden oluşan bir grup lise öğrencisi, Levent’te bulunan ÖSYM binasının önünde bir araya gelerek, bugün gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nı (YGS) protesto etti. Protesto öncesi polis ÖSYM binası önünde güvenlik önlemi aldı. ÖSYM binasının önüne sloganlar atarak gelen lise öğrencilerinden Berra Özinan grup adına açıklama yaptı.

Sınav sistemini protesto eden Özinan, “Bizler 12 yıl boyunca yeteneklerimize ve ilgi alanlarımıza göre olmayan eğitimden sonra üç saatlik sınavlarda geleceğimizin karartılmasına izin vermiyoruz. Bunun için meydanlardayız ve sınavsız üniversite talebimizi haykırıyoruz. Hayatlarımızın üç saatlik hatalı sorularla dolu sınavlara göre yönelmesine izin vermiyoruz. Yükseköğretim hakkımızı istiyoruz. Yeteneklerimize göre üniversiteye yerleşmek istiyoruz” dedi.

Grup, açıklama sonrası “sınavsız üniversite” yazılı cevap anahtarı gibi düzenlenmiş dövizi polis barikatının önüne bırakarak olaysız bir şekilde dağıldı.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler