YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lise öğrencileri, kıyafetlerini arkadaşlarıyla paylaşıyor
Lise öğrencileri, kıyafetlerini arkadaşlarıyla paylaşıyor
08 Aralık 2014 17:05
Düzce Borsa İstanbul Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kışlık kıyafetlerini ihtiyaç sahibi arkadaşlarıyla paylaşıyor.

Edebiyat Öğretmeni Duygu Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin yardımseverlik konusunda oldukça duyarlı olduklarını söyledi.

"Kış aylarının gelmesiyle gördük ki bazı öğrencilerimiz incecik kıyafetlerle okula geliyor" diyen Özdemir, "Bunun üzerine kampanya başlatmaya karar verdik. Sağ olsun Hasan Sarı ve Hüseyin Taşkıran hocalarımız bize destek verdi. Öğrencilerimiz belki akademik olarak çok başarılı olmayabilirler ama sahiden hepsi ayrı ayrı pırlanta gibi. Hepsi merhamet sahibi, vicdanlı çocuklardır" şeklinde konuştu.

Daha önce aynı öğrenci grubunun "ağaçlar yok olmasın" diye 13 ton atık kağıt topladığını aktaran Özdemir, "Bu sene tekerlekli sandalye verilmesi için kapak topladılar. Bugün de zor durumda olan kardeşleri için kıyafet topladılar. Okul dışından arkadaşlarımız da kampanyamıza destek verdi. Cuma gününe kadar kampanya devam edecek. Okul dışında da vatandaşlarımız bize destek olabilir" ifadesini kullandı.

Okul Müdürü Hasan Sarı da şu ana kadar 700 parça ürün toplandığına dikkat çekerek, " Okulumuzda maddi durumu zayıf öğrencilerimiz var. Kışlık kıyafet konusunda sıkıntı çekiyorlar. Öğretmenlerimiz bunu görmüş" değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler