YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KTÜ'de sosyal paylaşım siteleri yasaklandı mı?
KTÜ'de sosyal paylaşım siteleri yasaklandı mı?
16 Ocak 2014 10:23
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, üniversitelerinde sosyal paylaşım sitelerine girilememesinin geçici bir durum olduğunu, sistemden kaynaklanan sorunların giderilmesiyle herkesin istediği sayfaya erişebileceğini belirt

Baykal, yaptığı açıklamada, üniversitelerinde uzaktan eğitim uygulamasını gerçekleştirirken internet hizmetlerinde sıkıntı yaşamaya başladıklarını ifade ederek, "Aşırı yüklenmeden dolayı uzaktan eğitimde sorunlar yaşamaya başladık. Mesai saatleri içerisinde sosyal paylaşım sitelerine girildiği zaman bir yüklenme oluyor ve bunu da sistem kaldırmıyor" dedi.

Uzaktan eğitimde sürekli olarak server kullanımı gerektiğini vurgulayan Baykal, şöyle devam etti:

"Bunun için yaşanan sıkıntılar aksaklıklara neden oluyor. Biz de mesai saatleri içerisinde sistemde iyileştirme yapılana kadar bir kısıtlamaya gittik. Böyle bir uygulama olacağı da gerek öğretim üyelerine gerekse de personele bildirildi. Zaten mesai saatleri dışında bir sorun yok. Sistemde aşırı yükleme olmadığı zamanda bu sayfalara erişim olabilir. Özellikle ders saatlerinde buna büyük önem gösteriyoruz. Ders saati olduğu dönemlerde bir kısıtlama oluyor, diğer saatlerde bir sorun yok. Bu durum tamamen geçici. Sistemden kaynaklanan sorunlar giderildiği zaman herkes istediği sayfaya erişim sağlayabilecek. Bu konudaki çalışmalar ise aralıksız devam ediyor."

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler