YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kral Abdullah yarın Türkiye'ye geliyor
Kral Abdullah yarın Türkiye'ye geliyor
Kral Abdullah yarın Türkiye'ye geliyor
08 Kasım 2007 / 10:07 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Bölgesinde etkinliği her geçen gün artan Türkiye, yarın önemli bir konuğu daha ağırlayacak. Suudi Arabistan Kralı Abdullah, 9-10 Kasım'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuğu olarak Türkiye'ye geliyor.

Ankara, Ortadoğu barış süreci kapsamında önümüzdeki hafta önemli konuklar ağırlamaya hazırlanıyor. İlk konuk, yarın ülkemize gelecek olan Suudi Arabistan Kralı Abdullah. Dışişleri Bakanlığı'ndan Kral Abdullah'ın ziyaretiyle ilgili yapılan açıklamada, ziyaret sırasında Suudi Arabistan Kralı'nın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüşmesinin yanı sıra heyetler arası görüşmeler yapılmasının, ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın konuk Kral tarafından kabul edilmesinin öngörüldüğü kaydedildi.

Kral Abdullah'ın ziyeretinde, ikili siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin yanı sıra, başta Irak ve Filistin'in durumu olmak üzere bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak. Suudi Kral ülkemizden ayrıldıktan hemen sonra, 11-12 Kasım'da ise İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Ankara'da olacak.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler