YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS'de Türkiye'de bir ilk
Çorum'da hafta sonu gerçekleştirilen ve 26 bin adayın katıldığı KPSS sınavından Kızılay kazançlı çıktı.
KPSS'de Türkiye'de bir ilk
01 Aralık 2010 / 17:11 Güncelleme: 01 Aralık 2010 / 17:12

Kopya iddialarının ardından ülke gündemini uzun süre meşgul eden Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda bir ilk yaşandı. 
 

Sınav sonunda toplanan 258 koli kırtasiye malzemesi ve 125 adet kumbara ÖSYM Sınav Merkezi Başkan Yardımcısı Süleyman Akyol tarafından Kızılay Derneği Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat'a teslim edildi. 
 

ÖSYM Sınav Merkezi Başkan Yardımcısı Süleyman Akyol, Pazar günü gerçekleştirilen KPSS'nin sınav özelliğinin yanı sıra sosyal boyutunun olduğunu söyledi. 
 

Akyol, ÖSYM'nin eğitim bilimleri sınavından sonra bir dizi tedbirler alındığını belirterek, ÖSYM'nin her aday için 2 kalem, silgi, kalem traş, peçete ve şekerlerden oluşan bir paket hazırladığını ve sınava katılan adaylara dağıtıldığını söyledi. 
 

Malzemelerin sınav sonunda adaylardan toplandığını hatırlatan Akyol, bu malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Kızılay'a teslim edildiğini söyledi. 
 

Bozuk para ile sınava girememe durumunda da Kızılay başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonunda fırsata dönüştürüldüğünü açıklayan Akyol, "Tüm sınav binaları önüne kumbara konuldu. Gönüllülük esasına dayalı oarak bozuk paralar bu kumbaralara atılmıştır. Bu uygulama Türkiye'de ilk kez yaşanıyor ve örnek olmasını istiyoruz. Böylelikle insanların yardım yapma isteklerinide karşılıyoruz" dedi. 
 

Kızılay Derneği Başkanı Sedat Canbolat, emeği geçenlere teşekkür etti. İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler