YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS'de kopyaya ilişkin bir bulguya rastlanmadı
KPSS'de kopyaya ilişkin bir bulguya rastlanmadı
22 Mart 2013 15:46
Nabi Avcı, 2012'deki KPSS sonrasındaki iddiaların, adayların ÖSYM'ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanların emeklerine gölge düşürme amacında olduğunu belirterek, yapılan incelemelerde kopyaya ilişkin bir bulguya rastlanmadığını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın soru önergesine verdiği yazılı yanıtta Avcı, ÖSYM'ce uygulanan sınavlarda, sınava katılan adayların eşit şartlarda yarışabilecekleri sınav ortamlarının oluşturulması ve sınav güvenliğinin sağlanmasının esas olduğunu belirtti.

Avcı, 2012'deki KPSS sonrasında basında yer alan ÖSYM'yi karalayan ve sınav güvenliğine gölge düşürmeye yönelik iddiaların, adayların ÖSYM'ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanların emeklerine gölge düşürme amacında olduğunu ifade etti.

Bakan Avcı, soruların, sınavdan önce bazı adaylarca elde edildiğine dair somut veri bulunmamasına rağmen bazı internet sitelerinde yer alan soruları kaynak göstererek, soruların adaylara önceden verildiği yönündeki kasıtlı haberler hakkında yasal işlem başlatıldığını kaydetti.

Bazı internet sitelerinin sınavda sorulan soruları, telif haklarına aykırı şekilde sınavın bitiminden hemen sonra yasak olduğu halde yayınlanması üzerine hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildiren Avcı, sınavlara ilişkin her türlü güvenlik incelemesinin titizlikle yapıldığını vurguladı. Avcı, KPSS için de gerek basında yer alan iddialara yönelik, gerekse rutin güvenlik incelemelerinin yapıldığını, ancak kopyaya ilişkin bulguya rastlanmadığını belirtti.


AA

 

17:27
 // Kenan Akkuş
TERCİH SİSTEMİ KALDIRILSIN
Bütün adaletsizlik ve haksızlıklar, tercih yapma mecburiyetinden kaynaklanıyor. Adeta ikinci bir sınava tabii olunuyor. 5000 kişi mi alınacak? En yüksek puandan 5 bininci kişiye kadar olan adaylar tercih yapabilmelidir. Yoksa daha çook 85 puanla atanamayan ve 50 puanla atanan adayları görürüz. Patent falan istemiyorum, OSYM bunu yapsın yeter....
22 Mart 2013 17:27
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler