YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS'de 'hızma' sıkıntısı...
KPSS'de 'hızma' sıkıntısı...
29 Kasım 2010 11:36
Pazar günü yapılan Ortaöğretim ve Önlisans sınavında burnunda hızma olduğu gerekçesiyle sınava alınmayan kadın, görevlilerin uyarıları üzerine lavaboya giderek hızmasını çıkardı.

2010 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim ve KPSS Önlisans sınavına Kars'ta burnundaki hızma sıkıntısı damgasını vurdu.  

Kars Paşaçayır mahallesinde ikamet eden Pınar Öztürk burnunda takılı olan hızması ile sınava geldi. Öğrenci kimlik kartları, sınav giriş belgesi ve kimliği ile sınava girmek için geldiği Kars Kafkas Üniversitesi Yüksek Okulunda içeri alınmadı. görevlilerin kendisine burnundaki takılı hızmayı çıkartmasını istediler. Pınar Öztürk gittiği okulun lavabosunda burnundaki takılı olan hızmayı güçlükle çıkarta bildi. Eline aldığı hızmasıyla lavabodan çıkan Pınar Öztürk kendisine soru yönelten gazeteciye yanıt vermeden kontrol için yeniden polis kontrolünden geçerek sınava alındı.

Burada konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kafkas Üniversitesi Kars Meslek Yüksek Okulu Bina Denetim Görevlisi Ayhan Mert, "Bakanlıktan verilen talimata göre hiçbir şekilde ziynet eşyasında kamera sistemi olacak endişesiyle yasaklanmıştır hiç birisini kabul etmiyoruz. Ziynet eşyalarından yüzük, küpe, taç ve benzerleri kabul etmiyoruz. Burnunda hızmalı kız gelseydi bizlerde almazdık. Kamera olmadığını garanti edebilir misiniz? Sizin elinizde ki kamera gibi bir kamera olur soruları alır dışarı sızdıra bilir" dedi. Sınavdan çıkarak sorulardan oldukça memnun olduklarını söyleyen öğrenciler, eşyaların çıkartıldığını ve zor anlar yaşadığını belirterek Burnunda hızma ve kulaktaki küpelerden nasıl kopyalar çekilebilir ki ben bunu çok saçma buluyorum. Burundaki hızmadan kopya nasıl çekilebilir ki" dedi.

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler