YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS ÖABT sonuçları açıklandı
KPSS ÖABT sonuçları açıklandı
03 Eylül 2016 00:49
2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonuçları resmi siteden açıklandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM'nin KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınav sonuçları ile ilgili açıklaması şu şekilde;

20 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan ve toplamda 17 alanda 850 sorudan oluşan 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi'ne (ÖABT) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup;

Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine, Rehber Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 17. sorunun iptal edilmesine, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 37. ve 39. soruların iptal edilmesine, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 8. sorunun iptal edilmesine, Türkçe Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 14. ve 46. soruların iptal edilmesine, 43. sorunun "E" olarak girilmiş cevabının "C" olarak değiştirilmesine, karar verilmiştir.?

İptal edilmiş olan sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler