YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS kopyacılarının ikisi sınav görevlisiymiş
KPSS'de öğrencilere para karşılığında kopya çekmelerine yardım ediyorlardı
KPSS kopyacılarının ikisi sınav görevlisiymiş
02 Temmuz 2009 / 16:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Iğdır'da, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) kopya çekildiği iddialarıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 4 kişiden 2'sinin sınavda görevli olduğu öğrenildi.


Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğünün konuyla ilgili soruşturması kapsamında, KPSS'de öğrencilere para karşılığında kopya çekmelerine yardım ettikleri iddiasıyla tutuklanan ve söz konusu sınavda görevli oldukları belirtilen T.Ş'nin Iğdır Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı, İ.M'nin de Iğdır İmam Hatip Lisesi Müdürü olduğu belirlendi.


Polis soruşturmasında ayrıca, öğrencilere kopya verdiği öne sürülen kişilerin, soru kitapçığının fotoğrafını elde ettikleri ve daha sonra çözdükleri soruların cevaplarını para karşılığında anlaştıkları öğrencilere telefon aracılığıyla ilettikleri iddia edildi.


Iğdır'da, 5 gün önce KPSS için çevre illerden geldiği belirlenen ve kimlikleri açıklanmayan 4 kişi hakkında, değişik okullarda girdikleri sınavda cep telefonuyla kopya çektikleri gerekçesiyle ÖSYM görevlilerince gerekli işlem yapılmasının ardından, polisin başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 30 kişiden 25'i tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilmiş ve 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler