YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS-2015 yerleştirme sonucunu öğren! KPSS-2015/2 sonuçları
KPSS-2015 yerleştirme sonucunu öğren! KPSS-2015/2 sonuçları
01 Aralık 2015 16:59
KPSS'ye giren ve ardından KPSS-2015/2'den tercih yapan binlerce memur adayı sınav sonucunun açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. KPSS-2015/2 yerleştirme sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'den memur adaylarına müjdeli haber geldi.

KPSS'ye girip ardından KPSS-2015/2 yerleştirme tercih kılavuzundan tercih yapan öğrenciler bir kamu  kuruluşuna yerleşip yerleşmediği merak ediyor. Binlerce memur adayı,  KPSS-2015/2 yerleştirme sonuçlarının açıklanıp  açıklanmadığını merak ediyordu. ÖSYM az önce müjdeli ahberi verdi. KPSS-2015/2 yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

KPSS YERŞETİRME SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri (KPSS-2015/2) tamamlandı.

Adaylar, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanan yerleştirme sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

Sayısal verilere göre, 2 bin 159 kadro ve pozisyondan 2 bin 157'sine yerleştirme yapıldı.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI ATAMA DUYURUSU

Memur olmak isteyen kişilerin tercih kılavuzunda bulunan boş kontenjanlardan kendilerine en uygun olanları seçmiş olmaları suretiyle, kendileri gibi aynı boş kontenjanı tercih etmiş memur adaylarından en yüksek puan sahibi olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca atamalar yapılmaktadır. Atama bilgileri ÖSYM Başkanlığı tarafından memur adaylarına ve Başkanlığa ait internet sayfasında kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda bulunan boş kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığı tarafından KPSS tercih sonuçlarına göre ataması yapılan adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıyıp taşımadığı ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları kesinleşecektir.

 

 

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler