YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kopya iddialarında gelişme
Savcılık, iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda tam puan alan 350 kişinin ifadesinin alınmasına karar verdi.
Kopya iddialarında gelişme
01 Aralık 2010 / 09:36 Güncelleme: 01 Aralık 2010 / 11:27

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, KPSS'de ''kopya çekildiği ve soruların çalındığı'' iddialarıyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında, iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda tam puan alan 350 kişinin ifadesi alınacak.

Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan'ın talebi doğrultusunda ÖSYM'den istenen, sınavda tam puan alan 350 kişinin yer aldığı liste, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.

Söz konusu kişilerin kademe kademe ifadelerinin alınacağı ve bu çerçevede Ankara'da ikamet eden kişilerin, Savcı Sakınan'a ifade verecekleri, diğer illerde yaşayanların ise talimatla ifadelerine başvurulacağı kaydedildi.

Soruşturmanın sonraki aşamalarında ise delil durumu ve kuvvetli suç şüphesi oluşması halinde, söz konusu kişilerin, ''Şüpheli'' sıfatıyla soruşturulabilecekleri de belirtildi.

Öte yandan, ÖSYM'nin bilgisayarlarından alınan imajların incelenmesine, savcılığın görevlendirdiği bilirkişiler tarafından başlandığı öğrenildi.
AA

erken olmuş
 // dobra
kamuoyu , yüzlerce insanın hayatını belirleyecek sınavın iptal edilmesinden sonra adalete güvenip gereken yapılır dedi . MAALESEF savcılık daha yeni tam puan alan 350 kişinin ifadesinin alınmasına karar vermiş.HA GAYRET ADALET BULALIM KOPYECİLERİ AHİRETE KALMASIN . GEÇ OLSUN DA GÜÇ OLMASIN, DEMİŞ ATALAR...
01 Aralık 2010 09:59
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler