YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızlar oturma eylemi yaptı
Kızlar oturma eylemi yaptı
29 Ocak 2010 17:08
Tayini çıkan din görevlisi hocaları için oturma eylemi yaptılar

Van'da Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan bir grup kız öğrenci, tayinleri çıkan din görevlisi hocalarının geri gelmesi için Hz. Ömer Camii'nin bahçesinde oturma eylemi yaptı.  
 

Bugün öğlen saatlerinde Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan bir grup kız öğrenci, kısa bir süre önce İl Müftülüğü'ne tayinleri çıkan din görevlisi hocaları için eylem yaptılar. Yalı Mahallesi'nde bulunan yurtlarından çıkan öğrenciler, şehir merkezine gelip Cumhuriyet Caddesi üzerinde meraklı vatandaşların bakışları arasında "Hocalarımızı istiyoruz" sloganı atarak yürümeye başladılar. Grup, polis nezaretinde Hz. Ömer Camii'nin bahçesine giderek burada oturma eylemi yaptılar.

Camiye giden vatandaşların meraklı bakışları arasında buz gibi zemine olurarak sık sık slogan atan kız öğrencilerin eylemi sürerken, polisin araya girmesiyle tayini çıkan hocaları caminin bahçesine geldi. Hocalarını gören öğrenciler kendisine sarılarak ağladılar. Polisin ve hocalarının uzun uğraşları sonucu ikna edilen kızlar, polis minibüsü ile kaldıkları yurda geri döndüler. İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler