YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de YGS'ye yaklaşık 72 bin aday girdi
İzmir'de YGS'ye yaklaşık 72 bin aday girdi
23 Mart 2014 13:46
İzmir'de ÖSYM tarafından yapılan 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) 71 bin 775 aday girdi.

Saat 10.00'da başlayan sınav için adaylar erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. İl genelinde 286 binada 3 bin 655 salonda gerçekleştirilen sınavda yaklaşık 10 bin kişinin görev aldığı öğrenildi.

Adaylar kimlik kontrolleri yapılıp güvenlik kontrolünden geçtikten sonra binalara alındı. Adayların sınav binasına; her türlü delici ve kesici alet ile ateşli silah, anahtarlık, çanta, saat, cüzdan, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş (basit toplu iğne hariç) ve diğer takılar, cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar, kulaklık ile her türlü elektronik/mekanik cihaz her türlü plastik, cam ve metal içerikli eşyalar, her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar kalem, silgi, kalemtıraş, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlarla girmesine izin verilmedi.

Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş gibi gereçlerle şekerleme ve peçete, ÖSYM tarafından sağlandı. Adayların sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirmelerine izin verildi.

Sınavda Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru soruldu.

 

AA

Etiketler: , , ,
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler