YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzciler yarım ton pil topladı
İzciler yarım ton pil topladı
07 Nisan 2010 16:41
Öğrenciler başlattıkları kampanya ile atık pilleri toplayarak pillerin doğaya vereceği zararı engelledi

Adana'nın Kozan ilçesinde bir lisenin izci grubundaki öğrenciler, başlattıkları kampanyayla yarım ton atık pili toplayarak, pillerin doğaya ve çevreye zarar vermesini önlenmesine katkı sağladı. 
 

Kozan Lisesi Müdürü Ali Keleş, okulun izci grubuna üye öğrencilerin başlattığı kuru atık pil toplama kampanyasında yaklaşık 500 kilo pil toplandığını, pillerin Cuma günü Adana'da yapılacak yarışmaya katılmak üzere Adana'daki İzci kurulu merkezine teslim edileceğini söyledi. 
 

Amaçlarının çevreye, doğaya ve insan sağlığına zararları olan pilleri ayrıştırılarak çevrenin temiz tutulması, doğanın ve insan sağlığının korunmasına katkı sağlamak olduğunu ifade eden Müdürü Keleş, geçen yıl düzenlenen yarışmada Adana'da birinci olan okulun 85 kilo pil topladığını hatırlatarak, bu rakamın 6 katı pil toplayarak kampanyayı amacına ulaştırdıklarını ve yarışmada derece beklediklerini belirtti. 
 

Okulun İzci lideri ve felsefe öğretmeni Ferhat Eroğlu ise "ergin izciler topluma hizmet eder" parolası ile başlattıkları kampanya kapsamında çevreye duyarlı insanlar yetiştirmek istediklerini kaydetti. Eroğlu, bir pilin 80 bin ton suyu kirlettiğine dikkat çekerek 500 kilo pilin 65 bin küçük boy pil yaptığını anlattı. İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler