YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte okulların tatil olduğu iller!
İşte okulların tatil olduğu iller!
09 Ocak 2015 07:21
Kar yağışı nedeniyle bugün de birçok ilde okullar tatil edildi.

İşte okulların tatil edildiği yerler:

Ankara

Ankara Valiliği, Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okullarıyla kurumlarında,eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan verilere göre hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağının beklendiği belirtildi.

"9 Ocak 2015 tarihinde (Cuma) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Kocaeli'de tatil edildi

Kocaeli Valiliği, kent genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle Cuma günü de okulların tatil edildiğini duyurdu.  
 
Samsun'da bazı ilçelerde tatil verildi 
 
Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  bazı ilçelerde eğitime Cuam günü ara verileceği bildirildi. 
 
Samsun Valiliğinin açıklamasında, yarın Alaçam, Ayvacık, Asarcık,  Bafra, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü  ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi. 
 
Açıklamada, Çarşamba ilçesindeki Gülören, Kabaceviz, Gökçeçakmak,  Ağcagüney ilk ve ortaokulları, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere  Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu  Damat ilkokullarında, Tekkeköy ilçesindeki Akbaşlar, Yenidoğan, Yeşildere,  Gökçedere, Yazılar, Kibarlar, Sarıyurt, Çınaralan, Antyeri, Çırakman Şehit Hayri  Alkan ilkokulları ile Yaylageriş, Büyüklü, Güzelyurt, Yağbasan, Kahyalı, Hamzalı  Gölceğiz Cumhuriyet ve Kutlukent Şehit Uğur Birinci ilk ve ortaokullarında  eğitime bir gün ara verileceği, Tekkeköy'de taşımalı eğitim gören öğrencilerin  ise idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 
Yakakent ilçesinde de daha önce köy statüsündeki mahallelerin okulları  ile taşımalı eğitim veren okullarda yarım eğitim öğretim yapılmayacak. 

Sivas'ta da bazı ilçeler tatil
 
Sivas’ın bazı ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.   Kar yağışı ve soğuğun etkisini gösterdiği Sivas’ın Gürün, Koyulhisar, Ulaş, Gemerek, Akıncılar, Suşehri, Yıldızeli, Kangal ve Gölova ilçelerinde okullar yarın tatil edildi. Divriği Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise, “İlçemizde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle, Cuma günü ilçemizde anaokulu, ilkokul ve ortaokullar 1 gün süre ile tatil edilmiş olup; liselerimizde eğitim ve öğretime devam edilecektir” denildi.
 
Altınyayla ve Zara ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullarda da eğitime bir gün verildi. Sivas merkeze bağlı köy okulları ile Şarkışla, Doğanşar ve İmranlı ilçe merkezleri ve köylerinde Cuma günü eğitim ve öğretime devam edilecek.
 
Siirt'te okullar tatil
 
Siirt Valiliği,  hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Cuma günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdi. Siirt’te yarın kamuda çalışan engelli ve hamile olan görevliler de idari izinli sayılacağı açıklandı.
  
Sinop'ta eğitime 1 gün ara
 
Sinop il merkezinde don ve buzlanma ihtimali nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verildi. Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 9 Ocak Cuma günü eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Kar tatilinden kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelde yararlanacak. Vali Köşger açıklamasında şöyle dedi; "Olumsuz hava koşulları ve buzlanma sebebiyle 09.01.2015 Cuma günü il merkezindeki eğitim kurumlarında eğitime 1 gün ara verilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır"  

Diyarbakır'da kar tatili

Diyarbakır Valisi Hüseyirn Aksoy, kentte kar yağışı nedeniyle okulların tatil olduğunu açıkladı. Vali Aksoy, Twitter hesabından  yaptığı açıklamada, "Diyarbakır  İl genelinde kar yağışı nedeniyle okul öncesi, ilkokul,ortaokul ve liseler 9 Ocak 2015 cuma günü  tatil edilmiştir. Diyarbakır İl genelinde kar yağışı nedeniyle 9 Ocak 2015 cuma günü engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır" dedi.

Dicle Üniversitesi eğitime ara verdi
 
Diyarbakır’ı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle, valiliğin okulları tatil etmesinin ardından Dicle Üniversitesi (DÜ) de eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildiğini duyurdu.

Diyarbakır’da 21.00 sıralarında başlayan ve hayatı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle valiliğin okulları bir gün tatil ettiğini açıklamasının ardından DÜ’de eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Üniversitemiz senatosunca 09.01.2015 tarihinde hava şartlarından dolayı eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.
 
Elazığ

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime verilen ara  uzatıldı. Elazığ Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji 13.  Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, hava  sıcaklığındaki aşırı düşüş ve buzlanmanın neden olabileceği riskler dikkate  alınarak il genelinde eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildi.Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personel de  yarın idari izinli sayılacak.

Yozgat'ta okullar tatil

Yozgat merkez ilçe ve köylerinde soğuk hava ve buzlanma sebebiyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.Yozgat’ta soğuk hava ve buzlanma sebebiyle Yozgat Merkez ilçe ve köylerinde okullar Cuma günü tatil edildi.

Bursa'da bazı ilçeler tatil

Bursa Valiliği kar yağışı ve tipi nedeniyle Keles, Harmancık, Orhangazi, İznik ve Yenişehir ilçelerinde ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime yarın ara verdi. Bursa Valiliği ayrıca Büyükorhan ilçesinde taşımalı sistem ile köy okullarında, Merkez Nilüfer, Osmangazi ile Gemlik, İnegöl, İznik, Mustafakemalpaşa ilçelerinde ise sadece taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime yarın (Cuma) ara verdi. Kötü hava koşulları nedeniyle toplam 520 bin öğrencinin bin 490 okulda eğitim gördüğü Bursa’da, çarşamba gününden itibaren eğitim yapılamıyor.

Kars merkez ve 5 ilçede okullara kar engeli
 
Kars’ta olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi. Kars Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, kentte etkili olan tipi ve buzlanmadan dolayı 9 Ocak 2015 Cuma günü okulları tatil ettiklerini belirtti.
 
Öte yandan kentte kamu, kurum ve kuruluşlardaki engelli, hamile, emzikli kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personel yarın idari izinli sayılacak. Arpaçay,  Digor, Selim, Sarıkamış ve Susuz ilçelerinde de eğitime yarın ara verilmişti.
 
Artvin de tatil yapacak

Artvin il merkezi ile Murgul ve Borçka okullar tatil edildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, kar yağışının gece boyunca devam etmesi ve olası don nedeniyle il merkezi ile Murgul ve Borçka ilçelerinde okulların yarın tatil edilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Muş'ta okullar tatil
 

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle dün eğitim - öğretim yapılmayan Muş merkez ile Varto ilçesinde tatil bir gün daha uzatıldı. Muş ve Varto ilçesinde eğitim ve öğretime 12 Ocak Pazartesi günü yeniden başlanacak.
 
Zonguldak
 
Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara  verildi. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle,  il genelindeki okullar yarın tatil edildi. 
 
 Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve  kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi. 

Konya, Karaman, Kayseri
 
Konya’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar bugün de tatil edildi.
 
Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri için Konya genelinde okullar tatil edilmişti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalada, tatilin bir gün daha uzatıldığı, cuma günü de okulların tatil olduğu açıklandı. Açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 9 Ocak 2015 Cuma günü tüm ilçelerimizde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün daha ara verilmiştir" denildi.  Kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarında idari izinli sayılacağı belirtildi.  

Karaman ve Aksaray'da okullar cuma günü de tatil edildi. 

Giresun

Giresun'da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve  orta dereceli okullarda eğitime Cuma günü ara verileceği bildirildi. 
 
Valilik açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler  hariç Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil  edildiği belirtildi. 
 
Denizli'deki tatil il geneline genişletildi
 
Denizli’de dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren soğuk hava nedeniyle kent genelindeki bazı yollarda buzlanma oldu. Yollardaki buzlanma nedeniyle yarın için Çardak ve Babadağ ilçeleri kapsayan tatil kararı, kent geneline genişletildi.

Salı gününden beri kent genelinde tatilde olan ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil olduğunu duyuran İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Meteoroloji Müdürlüğü ile görüştük. Yarın hava sıcaklığı Denizli’de eksi 3 ile eksi 5 arasında değişecek. Aşırı buzlanma olacak. Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası ile görüştük. Onlar da araçların çoğunun trafiğe çıkacak durumda olmadığı bilgisini verdi. Kar yağışı yok ama bu şartlarda okulları eğitime açamazdık. Aşırı buzlanma ve soğuk nedeniyle okullar haftanın son günü de tatil edildi" dedi.
 
Nevşehir
 
Nevşehir’de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulları, ilk ve orta öğretime bugün de ara verildi
 
Valilikten yapılan açıklamada bugün, ana okulu, ilk ve orta dereceli okulların yarın da tatil olacağı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de yarın izinli sayılacak.

Karabük 

Karabük’te, kar yağışı nedeniyle 2 gündür tatil olan okullarda bugün de eğitime ara verildi.
 
Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilerek, "Ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları yarın 1 gün süre ile tatil edilmiştir" denildi.
 
Açıklamada ayrıca Vali Orhan Alimoğlu adına sahte twitter hesabı açıldığına dikkat çekilerek, "Valimiz Orhan Alimoğlu’nun kendi adına açılmış bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Bu tür sahte hesap açanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı hususunu kamuoyuna arz ederiz" denildi.
 
Erzincan
 
Erzincan il merkezi ve 3 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi. Alınan bilgiye göre, Erzincan il merkezi ile Kemah, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde soğuk hava nedeniyle eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verilmesi kararlaştırıldı. Refahiye ve İliç ilçelerinde ise yarın taşımalı eğitim yapılmayacak.
 
Bartın
 
Bartın'da kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime Cuma günü ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiğini söyledi. Demir, ilçelerle ilgili kararı kaymakamlıkların vereceğini sözlerine ekledi.
 
Düzce
 
Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.
 
Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi. Daha önce yapılan açıklamada okullarda eğitim öğretime bugün için ara verildiği bildirilmişti.
 
Ordu
 
Ordu'da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş'taki  yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda Cuma günü eğitime ara verileceği bildirildi. 
 
 İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının  devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy,  Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe,  Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi. 
 
Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi  ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi. 
 
Bingöl
 
Bingöl’de aşırı soğuk ve don olaylarından dolayı eğime 1 gün ara verildiği bildirildi.  Bingöl’ü etkisi altına alan kar yağışı, günlük yaşantıyı olumsuz yönde etkileme devam ediyor. Bingöl'de birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren dondurucu soğukların yaşanacağını, hava sıcaklıklarının gündüz sıfırın altında 3, geceleri ise sıfırın altında 13’lere kadar ineceğini bildirdi.
 
Tokat'ın 5 ilçesinde okullar tatil
 
Tokat Merkez ilçe ile birlikte Niksar, Erbaa, Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerinde kar tatili uzatıldı.  Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, kar yağışı sonucu olumsuz hava şartları nedeni ile merkez ilçe ile birlikte 5 ilçede cuma günü eğitime ara verildiğini kaydetti.

Müdür Yazıcı, il merkezine bağlı köy ve kasaba okullarının öğrenci ve öğretmenlerinin tamamı ile merkez okullarına taşımalı eğitim kapsamında gelen öğrenciler içinde kar tatilinin uzatıldığını sözlerine ekledi. Öte yandan Pazar, Turhal ve Zile ilçelerinde bazı köy ve beldelerde de okulların tatil edildiği, söz konusu ilçe merkezlerinde eğitime ara verilmeyeceği bildirildi.
 
Trabzon
 
Trabzon'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar Cuma günü de da tatil edildi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, dün akşamdan bu yana etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il genelinde ulaşımda aksamalar olduğunu, bazı bölgelere de elektrik verilemediğini söyledi. Ekiplerin çalışmalarını yoğun sürdürdüğünü anlatan Öz, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eğitime Cuma günü de ara verildiğini ve kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de idari izinli sayılacağını bildirdi. Trabzon’da bugün de ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmişti.

Rize
 
Etkili kar yağışının devam ettiği Rize'de de ilk ve orta dereceli okullar Cuma günü de tatil edildi.
 
Van'da bazı ilçelerde okullar tatil
 
Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi.  
 
Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın Özalp ve Saray ilçesinde tüm okulların tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, Tuşba ilçesinde ise taşıma merkezi okulların tatil edildiği bildirildi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler