YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Akaydın'ın sözleri
İşte Akaydın'ın sözleri
İşte Akaydın'ın sözleri
05 Ağustos 2008 / 20:58 Güncelleme: 05 Ağustos 2008 / 00:00

Cumhurbaşkanına gönderilen listede ilk sırada yer alan ancak atanmayan AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın sonuç için siyasi gerekçesi vardır dedi.


İşte Akaydın'ın sözleri:


Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) Cumhurbaşkanına gönderilen listede ilk sırada yer alan ancak atanmayan AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın da atamaya ilişkin üzüntüsü olmadığını söyledi. Atanmaması için mantıklı hiçbir gerekçe olmadığını savunan Akaydın, ''Bir tek siyasi gerekçe vardı'' dedi.


Rektör adayları arasında en uzun mesleki deneyimin ve en iyi araştırma dosyalarının kendinde olduğunu ifade eden Prof. Akaydın, şunları söyledi: ''Atanmamayı göze alarak mücadele ettim. Türkiye Cumhuriyeti'nin, başta laiklik olmak üzere ilkelerini savundum. Bunun için hiçbir hayıflanmam yoktur... Hiçbir pişmanlık duymuyorum. Bugün ÜAK Başkanı olsam ve aynı olaylar yine yaşansa gene aynı şeyleri yapardım.''


Akaydın, Cumhurbaşkanınca AÜ Rektörlüğüne atanan Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin ''iyi bir arkadaş'' olduğunu ve çok güzel bir üniversiteye rektör olduğunu belirterek, ''Mensup olduğu güzelliğin farkında olmasını diliyorum'' dedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler