YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da yeni servis ücretleri
İstanbul'da yeni servis ücretleri
06 Ekim 2009 19:47
Servis ücretlerine kilometrelerine göre değişik oranlarda zam yapıldı. Yeni ücretler:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi(UKOME) İstanbul'da servis ücret tarifelerini yeniden belirledi. Servis ücretlerine kilometrelerine göre değişik oranlarda zam yapıldı. Yeni ücretler:

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, geçen öğretim yılında 0-3 km'de aylık 125 TL olan servis ücretinin 5 TL'lik artışla 130 TL'ye, 23-25 km'de 291 TL olan servis ücretinin 14 TL'lik artışla 305 TL'ye yükseldiği, 25 km üzerindeki her bir km için 2.80 TL ilave ücret alınacağı, köprü geçiş ücretlerinin fiyatlara eklenebileceği bildirildi. Buna göre, etüt için yapılan ek servis hizmeti için servis ücretinin yüzde 30'u eklenecek ve kardeş indirimi yüzde 10 olarak uygulanacak.

Açıklamada, öğretim yılı boyunca resmi ve idari tatillerin ücrete tabi olduğu, yarıyıl tatilinde ise ücret alınamayacağının yasayla belirlendiği bildirildi.

UKOME'nin açıkladığı tarife ücretlerinin resmi ve özel eğitim kurumlarında hizmet veren okul servis araçları için bağlayıcı olduğu ve uymayanlar hakkında "Servis Araçları Yönergesi" hükümlerince cezai işlem uygulanacağı belirtilen açıklamada, okul idaresi ve okul aile birliklerinin tarife üzerinde herhangi bir değişiklikte bulunamayacağı kaydedildi.

Neden ?
 // nil bakırcı
Neden İstanbuldaki servis ücretleri bu kadar yüksek. 0-3 km Ankarada 80 Tl iken İstanbul neden bu kadar pahalı. Km aynı değilmi biz çokmu para kazanıyoruz....
08 Ekim 2009 22:38
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler