YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da okullar tatil mi?
İstanbul'da okullar tatil mi?
12 Aralık 2013 07:13
İstanbul'da kar tatili olup olmayacağı merak edilirken, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 24 TV'de Ardan Zentürk'e açıklamalarda bulundu.

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle ülke çapında birçok il ve ilçede eğitime 1 ila 2 gün süreyle ara verildi.

İstanbul'da ise gözler Vali Hüseyin Avni Mutlu'ya çevrildi. Twitter'da gün boyunca TT listesinde yer alan "Vali", "Vali amca", "vali mutlu" gibi etiketlerde öğrenciler yoğun şekilde kar tatili talebinde bulundu.

Mutlu'nun Twitter hesabı gün boyunca en çok takip edilen hesap oldu.

24 TVde Ardan Zentürk'e bağlandı

Vali Mutlu, canlı yayında Moderatör Gece programında Ardan Zentürk'e telefonla bağlandı.

Zentürk'ün sorularını cevaplayan Mutlu'nun İstanbul'da kar tatiliyle ilgili açıklama yaptı.

Yarın tatil yok! Üzülmesinler daha kış uzun

Vali Mutlu yarın okulların tatil edilmeyeceğini belirtti. Mutlu şöyle konuştu:

Yarın bugünden daha rahat geçecek. Çünkü herkes daha tedbirli olacak, buna inanıyorum.

Yaptığımız uyarıları İstanbulluların dikkate aldığını gördük.

Öğrencilerimizin tatil beklenti içerisinde olmalarını anlıyorum. Bugün okullarımızda çok büyük bir aksama olmaksızın günü tamamlamış olduk.

Ama istanbul’un bazı bölgelerinde servis araçlarında aksaklıklar oldu maalesef. Genel bir aksama değil, kısmi bir sıkıntıydı. Ama bunun eğitimi etkileyecek bir boyutta olmadığını özellikle ifade etmek istiyorum.

Yarına gelince, servis araçları daha tedbirli olacaktır, herkes tedbirli olacaktır. Ayrıca yarın meteorolojik şartlar daha uygun olacak.

"Vali amcaları onlar için hep doğru olanı yapacak"

Yarın tatil yok. Ancak üzülmesinler, daha kış uzun. Öğrencilerimizi madur etmek istemeyiz. Onların yollarda üşümesi mağdur olması bizi üzer. Mağdur olacaklarını düşündüğümüz zaman gerekeni yapacağımızdan öğrencilerimizin şüphesi olmasın. Vali amcaları onlar için hep doğru olanı yapar.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler