YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da eğitime ara verildi
Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da eğitime 1 gün ara verildi.
İstanbul'da eğitime ara verildi
20 Aralık 2012 / 16:58 Güncelleme: 20 Aralık 2012 / 19:00

Alınan bilgiye göre, İstanbul Valiliği'nin kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle aldığı karar uyarınca, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilecek.

Hamile ve engelliler de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

İstanbul kara teslim

Kentte gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur sabah saatlerinden itibaren yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı, kentin genelinde etkili olurken, Pendik, Kartal, Büyükçekmece, Sarıyer'in yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 2 santimetreye ulaştı.

Fırtına nedeniyle 11 ağaç devrilirken, 5 evin çatısı uçtu, bazı reklam panoları ve direkleri devrildi.

Kar hava trafiğini olumsuz etkiliyor

İstanbul'da etkili olan kar yağışı, Atatürk Havalimanı'ndaki uçak ve araç trafiğini olumsuz etkiledi.

Atatürk Havalimanı apron alanında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) kar temizleme araçlarıyla yolları açıyor, uçaklar da özel solüsyonla yıkanıyor.

Bu arada, THY'nin TK 2718 sefer sayılı İstanbul-Iğdır ile TK 463 sefer sayılı İstanbul-Simferopol ve TK 1871 sefer sayılı Venedik uçuşları gidilecek yerdeki olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Evsizler için barınma noktaları

Havaların soğumasıyla birlikte hazırlıklarını tamamlayan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, sokakta yaşayan vatandaşları Sarıyer Metin Oktay Kapalı Spor Salonu'nda misafir ediyor. Metin Oktay Spor Salonu'nda bugün itibariyle 209 kişi misafir ediliyor.

Trafik kazaları

Şehirde, yağışlı hava ve buzlanma, trafik kazalarına ve araç arızalarına da neden oluyor. İstanbul'da, sabah 06.00'dan saat 10.25'e kadar 10 maddi veya yaralamalı trafik kazası, 7 araç arızası meydana geldi.

Boğaz Köprüsü'ndeki zincirleme trafik kazasında 5 araç birbirine çarptı. 3 sürücünün hafif yaralandığı kaza nedeniyle yaklaşık 1 saat köprüde trafik çift yönlü durdu.
Kar yağışı nedeniyle yolun kayganlaşması üzerine de bir metrobüs Okmeydanı'nda bariyerlere çarparak E-5 karayoluna geçti. Kazada, iki kişi hafif yaralandı.

Hava ulaşımına sis engeli

Türk Hava Yolları'nın (THY) Gaziantep seferleri, yoğun sis nedeniyle iptal edildi. Kentte zaman zaman etkili olan yoğun sis, hava ulaşımını olumsuz etkiledi. Görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle THY'nin Gaziantep seferleri yapılamadı.

Buzlanma ve don uyarısı

Bu arada Marmara'nın batısında kuvvetli olmak üzere bölge geneli ile iç Ege, batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Göller yöresi ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda bu gece ve yarın buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yurtta kış

Öte yandan, kış mevsimi yurt genelinde etkili oluyor.
Edirne'de kent merkezinde 3 santimetre olan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 8 santimetreyi buldu.

Yoğun kar yağışı nedeniyle trafik kazalarını ve ulaşımda aksamayı önlemek için Bulgar makamları, Türk gümrük yetkililerine Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan tır girişlerini durdurduğunu bildirdi.

Bunun üzerine, Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otoyol gişelerinde tır sürücülerini Kapıkule Sınır Kapısı'na yönlendirmeye başladı.

Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı

Bolu Dağı'nda dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak, sabah saatlerinde yerini kara bıraktı. Kar yağışı Karanlıkdere, Bakacak, Seymenler ile Darıyeri Hasanbey mevkilerinde etkisini artırdı, sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü.

Trafik ekipleri de Bolu Dağı güzergahını kullanacak sürücüleri, kar yağışı ve buzlanmaya karşı uyardı.

Köy yolları kapandı

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle halen 296 köyle ulaşım sağlanamıyor.
Yoğun kış şartlarının yaşandığı Sivas'ta da 389 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Gümüşhane ve Bayburt'ta kapanan 135 köy yolundan 73'ü ulaşıma açıldı.

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler