YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Üniversitesi’nde büyük skandal
İstanbul Üniversitesi’nde büyük skandal
14 Kasım 2017 10:11
Sayıştay tarafından İstanbul Üniversitesi ile ilgili hazırlanan 2016 yılına ait denetim raporuna göre, daha önce maaş karşılığı hiç ders vermemiş çok sayıda öğretim üyesinin olduğu ortaya çıktı.

Mevzuata göre öğretim üyelerinin aldıkları maaş karşılığında haftada asgari 10 saat, öğretim görevlileri ve okutmanların ise haftada 12 saat ders vermekle yükümlü olduğu belirtildi.

Buna karşın üniversite bünyesinde çok sayıda öğretim üyesinin maaş karşılığı vermekle yükümlü oldukları dersleri vermediği tespit edildi. İstanbul Üniversitesi kendisini 3 gerekçe ile savundu. Üniversitenin birinci gerekçesi, öğretim üyelerinin bir kısmının yurtiçinde ve yurtdışında görevlendirilmeleri oldu.

İktisat Fakültesi'nde çok sayıda yardımcı doçent atanması yapıldığı ve bu kişilere belirli bir dalda uzmanlaşıncaya kadar ders verilmediği ikinci savunmaydı. Üniversite, tıp fakültelerinde çeşitli nedenlerle eğitim takvimine uyulmadığı, bu nedenle de ayın bir haftasında dersi olan bir öğretim üyesinin ayın diğer haftasında hiç derse girmediği savunmasını da yaptı.

Ancak Sayıştay üniversitenin üç savunmasını da yeterli bulmadı.

 // Uykucu
Derse girenlerin saysi, girmeyenlerden az....
14 Kasım 2017 11:08
Soyun soyabildinizce !
 // ayşe inanç
Bakalım nasıl hesap vereceksiniz mahşerde. Hepimiz yakanızda olacağız, hakkımızı isteyeceğiz. Allah cc. huzurunda...
14 Kasım 2017 Salı 10:42
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler